ROTO je tradiční a mezinárodně uznávaný výrobce střešních oken a solárních systémů. O novinkách v jeho bohatém sortimentu si přečtěte v následujícím článku.

Střešní okna budoucnosti - nízkoenergetické okno Roto Designo R8, R6

Energetická efektivita zítřka

Dosažené hodnoty (součinitel prostupu tepla Ug 0,5 W/m2K pro trojnásobné izolační zasklení a výpočtová hodnota Uw 0,84 W/m2K pro celé okno) jsou výsledkem nové koncepce tvaru okna s nízkou konstrukční výškou, zapuštěného přímo do konstrukce střešního pláště. Nová je i koncepce okenních profilů. Pro izolační zasklení bylo vybráno trojsklo z tvrzeného bezpečnostního skla opatřeného ochrannou povrchovou vrstvou a vysoce odolného proti rozbití. Venkovní tabule může být opatřena vrstvou Aquaclear, která kromě samočisticí funkce nabízí i ochranu proti rosení a zamrznutí. Vrstvička z ušlechtilého kovu z vnitřní strany zasklení zajišťuje zvýšenou ochranu proti nežádoucímu slunci a teplu.

Střešní okna budoucnosti - nízkoenergetické okno Roto Designo R8, R6

Exkluzivní Roto Design

Výsledný dojem homogenní střechy je umocňuje nová barva oplechování v barvě Antracit Metallic. K dispozici je také provedení v mědi, titanzinku nebo v barvách RAL. Nový ergonomický tvar má i multifunkční klika ve spodní části okna, s níž lze ovládat všechny funkce a polohy okenního křídla. Výklopně kyvný způsob otevírání okna zajišťuje neomezený přístup a plnou volnost pohybu i při otevřeném okně. Bonusem je bezpečnostní mycí poloha.
Designo se vyrábí ve dvou variantách. Model R8 (výklopně-kyvné okno) doplňuje model R6 (kyvné okno), které je určeno zejména pro doplnění různých okenních sestav v kombinacích s modelem R8. Provedení R6 RotoTronic disponuje elektrickým pohonem a ovládáním pro zvýšení komfortu uživatele.
Záruka při rozbití skla krupobitím, rozbití kování a prasknutí plastových profilů je 15 let.


Golden Oak – plastové střešní okno s dřevěným dekorem zlatého dubu

Další novinka z galerie Roto TOP

Golden Oak

Střešní okna  Roto charakterizuje vyspělá technická úroveň, vysoká kvalita, špičkové parametry energetické úspornosti. A trvalá inovační invence.
Po světové novince, nízkoenergetickém oknu Designo R8 NE a projektu energeticky aktivní střechy Roto Sunroof , přichází Roto s novinkou, která opět prolamuje tradici.

Golden Oak je výsuvně kyvné zateplené plastové střešní okno řady 73. TOP s dřevěným dekorem zlatého dubu. Dodáváno bude výhradně se zateplením, v celé rozměrové řadě plastových oken. Touha uživatelů podkrovních prostor mít bezúdržbové střešní okno, které v interiéru bude stylově jednotné s dřevěnými prvky podkroví, je střešním oknem Golden Oak naplněna. Ale nejde jen o dekorační prvek.

Energetické úspory

Střešní okna jsou nejchladnější prvek ve střeše. Jsou ve stálém kontaktu s venkovním i vnitřním prostředím a rozdíl teplot může být až 45 oC. Úniku tepla, k němuž nejen střešními okny, ale i ostatními stavebními otvory dochází, nelze zabránit. Ale je možné jej významně snížit. Nejen kvalitním rámem a zasklením, ale také zateplením a dokonalým napojením na střešní plášť.

Komfort a bezpečí

Výhodou a předností střešních oken Roto však nejsou jen špičkové energetické parametry, ale také pohodlné a bezpečné otevírání, komfort, bezpečí, jednoduchá údržba a dlouhá životnost. Proto Roto místo běžných kyvných střešních oken, jejich konstrukční řešení vychází z více než 40 let staré koncepce, doporučuje střešní okna Roto TOP. Jejich patentované technické řešení a způsob otevírání všechny nevýhody a nectnosti kyvných střešních oken odstraňuje. Kyvný pohyb je nahrazen pohybem výsuvně-kyvným s posunutím osy otáčení okenního křídla do horní třetiny okna a současným vysunutím okenního křídla z místnosti ven. Žádná část okna TOP nezasahuje do vnitřního prostoru, nic neomezuje výhled ani pohyb v jeho okolí. Proto nehrozí ani nebezpečí úrazu. Pro mytí venkovního skla je možné okno ustavit do bezpečnostní mycí polohy. Jinou údržbu plastová okna Roto nepotřebují. Cena se přitom výrazně neliší od ceny běžných kyvných oken.

Proto Roto znamená víc než jen světlo. Je to i více volnosti a větší komfort. A také technický náskok. Rozhodněte se. Chcete běžná okna nebo Roto?

 


 

zdroj: www.roto-frank.cz

 


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.