Cihly HELUZ P15 jsou nově vyráběny také v broušené variantě.

S broušením cihelných bloků v pevnostní třídě P15 začala v srpnu letošního roku společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Díky zabroušení ložných ploch lze při zdění z těchto cihelných bloků použít celoplošnou tenkovrstvou maltu, která v kombinaci s jejich vysokou pevností zaručuje zatím nejvyšší hodnoty pevnosti zdiva z pálených cihel.

Dřívější nebroušené cihelné bloky HELUZ P15 byly určené pro zdění na klasickou vápenocementovou maltu. Oproti nim se pevnost zdiva z broušených cihel HELUZ P15 s použitím celoplošné malty zvýšila o více než 50 %. Investorům a projektantům se tak nabízí stavební materiál určený pro staticky extrémně namáhané stavby a vícepodlažní objekty, který s sebou zároveň nese všechny výhody zdění z broušených cihel, jako je vyšší rychlost zdění nebo nižší technologická vlhkost zdiva a minimalizace tepelných mostů způsobených klasickou maltou.

Broušené cihelné bloky HELUZ P15 jsou určené pro tloušťku zdiva 24, 30, 36,5, 38, 40 a 44 cm. Při tloušťce zdiva od 36,5 cm splňují tyto cihelné bloky bez zateplení požadavky tepelně technické normy.


zdroj: www.heluz.cz

 


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.