Nový POROTHERM překlad VARIO pro venkovní ROLETY a ŽALUZIE. Volba zastínění i úspora energie.

Keramobetonový POROTHERM překlad VARIO od společnosti Wienerberger umožňuje instalaci venkovní rolety nebo žaluzie.

Venkovní rolety a žaluzie poskytují řadu výhod, mezi něž patří například zvýšení zabezpečení domu nebo nižší náklady na energie potřebné na vytápění v zimě či na klimatizaci v létě.

POROTHERM překlad VARIO byl speciálně vyvinut pro stavby z kompletního cihlového systému POROTHERM. Protože disponuje stejnou výškou jako cihly, je použití při výstavbě velmi snadné.

Široké možnosti uplatnění

Díky široké nabídce délek od 1 metru až po 3,25 m poskytuje široké možnosti uplatnění při výstavbě. Vzhledem k tomu, že na stavbu je dopravován výhradně v ucelené dodávce, obsahující překlad i tepelněizolační prvek, zaručuje správné provedení tepelné izolace. S překladem lze ručně manipulovat, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. VARIO je vhodný jak pro jednovrstvé zdivo bez zateplení o tloušťkách od 365 mm do 440 mm, tak ho lze využít pro domy s vnějším zateplením, tedy na vnitřní nosnou část obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm.

Varianta pro rolety i žaluzie

Překlad VARIO zaujme stavebníky už svojí cenou, která je oproti stávajícímu řešení o 20 % nižší, což umožňuje snížit náklady na výstavbu. Jeho hlavní výhodou je ale možnost volby typu překladu dle plánované varianty zastínění. Typ VARIO R je určen pro zabudování rolety, do VARIO Z patří žaluzie.
POROTHERM překlad VARIO R POROTHERM překlad VARIO Z

Šetřete a buďte v bezpečí

Žaluzie či rolety bydlení nejen zastíní a ochrání před hlukem z ulice, ale mají vliv i na spotřebu energií. Díky nim v zimě z domu neuniká tolik tepla a naopak v létě dovnitř nepronikne horko zvenčí. Významně tak lze snížit výdaje na vytápění a za klimatizaci.

Zákazníci cení i pocit soukromí a bezpečí, které jim zastínění instalované zvenku poskytuje.

Rolety a žaluzie navíc patří mezi bezpečnostní prvky, jejich osazením lze získat výhodnější podmínky pro pojištění domu.

Přehledné označení

Přestože jsou POROTHERM překlady VARIO k dispozici v rozměrech od 1 až do 3,25 m, lze na stavbě rychle, jednoduše a bez metru zjistit, o jakou délku se jedná. Stavebníci tuto informaci najdou uvedenou vždy přímo na tepelněizolačních prvcích, které jsou nedílnou součástí dodávky.

Montáž zvládnete i sami

Při instalaci rolet či žaluzií stavebníkům pomůže výrobcem přiložený návod.

Montáž i údržba stínicí techniky jsou ve srovnání s konkurenčními výrobky o poznání jednodušší.

Koncový zákazník – stavebník, bez problémů sám zvládne správné osazení překladů na rodinném domě.

Překlady VARIO jsou výrazně lehčí a umožňují tak snazší manipulaci.

Díky komplexnosti dodávky se při montáži zastínění nemusí stavebníci obávat žádných dalších nepředvídaných nákladů.


více na www.wienerberger.cz

 


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.