ROCKWOOL PŘICHÁZÍ S NOVINKOU – deskou Monrock MAX, která nahrazuje desky Spodrock a Dachrock. Nepoužívejte dvě různé desky, stačí jen dvouvrstvý Monrock MAX.

Výborná tvarová stálost. Desky mají téměř neomezenou životnost. Rozměry se časem nemění, ve spojích proto nedocházík tepelným mostům. Monrock MAX je vhodný pro budovy ve všech úrovních prostupu tepla – od běžných, přes nízkoenergetické až po pasivní.

Střešní desky Rockwool Monrock MAX představují velmi pokročilé technické řešení – integraci dvou různých vrstev do jednoho kompaktního celku. Tužší a pevnější vrchní vrstva poskytuje tomuto typu desky celkově lepší odolnost vůči mechanickému namáhání v porovnání s běžnými typy homogenních izolací určených pro ploché střechy. Tyto desky přinášejí pro stavebníky a investory cenově výhodné řešení pro nehořlavou tepelnou a zvukovou izolaci střech.

Monrock MAXVýrobky řady Rockwool Monrock MAX jsou vhodné jako součást mechanicky kotvených, lepených nebo zatěžovaných střešních souvrství plochých střech, pro krytiny plastové i bitumenové (jedno, dvou a vícevrstvé skladby). Aplikace asfaltových pásů za použití otevřeného ohně nijak nezvyšuje požární riziko.

 

 

Mechanická odolnost

Střešní desky Rockwool Monrock MAX svojí tuhostí a schopností roznášet zatížení prostřednictvím horní vrstvy odolávají dostatečně provoznímu zatížení běžnému při montáži a údržbě střešního pláště.

Tvarová stálost

Střešní desky Rockwool Monrock MAX se vyrábějí z tvarově stálé kamenné vlny. Proto izolační vrstva složená z desek Monrock MAX:

  • nedilatuje v rámci denního teplotního cyklu (noc– poledne, teplotní rozdíl až 70 °C),
  • nemění rozměry ani v rámci ročního teplotního cyklu (zima – léto, od –30 do +80 °C),
  • neotevírají se spáry mezi deskami a nevznikají tepelné mosty,
  • nevzniká žádný nežádoucí mechanický tlak na hydroizolační vrstvu,
  • stálost parametrů zůstává zachovaná po celou dobu životnosti izolace, technicky není trvanlivost izolace při správné instalaci a provozu omezenažádným faktorem.

Odolnost vůči vlhkosti

Střešní desky Monrock MAX jsou vodoodpudivé a díky hydrofobizaci celého objemu jsou minimálně citlivé na vzdušnou vlhkost.

Akustické vlastnosti

Střešní desky Monrock MAX díky poréznosti, hmotnosti a dynamickému útlumu poskytují v kategorii tepelných izolací pro ploché střechy bezkonkurenční zvukovou ochranu – podstatně zlepšují vzduchovou neprůzvučnost. Při použití akustických klínů lze navíc dosáhnout vysoké úrovně absorpce zvuku v podstřeší. Všude tam, kde se bojuje s hlukem, umí Monrock MAX poskytnout kvalitní řešení atestované podle ISO standardů akreditovanými laboratořemi.

Požárně bezpečné stavby

Střešní desky Monrock MAX mají reakci na oheň A1 v celém průřezu izolační vrstvy. Kompletní střešní systémy byly testovány pro reálné rozpětí střešních vazníků a pro zatížení vnějšími vlivy (sníh a vítr, plus mimořádné požární zatížení) při zatížení požárem ze spodní strany střechy. Zde se prokázalo, že konstrukce vyhoví i při zvýšení sněhové zátěže (ČSN 73 0035: 2006) při zkoušce podle ČSN EN 1365-2 na plnou maximální odolnost REI
45 D1 (z hlediska naplnění všech kritérií odolnosti nejslabšího prvku střechy – nosného trapézového plechu).
Desky Monrock MAX zabudované do střešního souvrství poskytují v celém svém průřezu maximální tlumicí účinky vůči šíření ohně po krytině, mají vysokou odolnost proti přelétavému ohni a sálavému teplu (při zatížení požárními faktory shora). Podílejí se tak na velmi výrazném snížení požárního rizika, a to i v požárně nebezpečném prostoru. Zkoušky proběhly podle normy ČSN ENV 1187, část 1 a 3.

 


zdroj: www.rockwool.cz

 


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.