Budovy se podílí ze 40 % na energetické spotřebě a s tím spojenými emisemi CO2. Decentralizovaná produkce energií proto představuje obrovský potenciál, který je plně v souladu s dlouhodobě udržitelným rozvojem.

Společnost Schüco v této oblasti nabízí své progresivní systémy. Konkrétně okenní a fasádní moduly Schüco ProSol TF+, představující novou Schüco tenkovrstvou technologii.

Co že se za tím skrývá?

Nejen pouhá optimální energetická bilance, která je spojena s výhodami kreativních architektonických řešení. Ale také jedinečný tmavý vzhled, který lze perfektně integrovat do nejrůznějších objektů. Ovšem především  Zelená technologie, s jejíž pomocí může každý objekt aktivně přispívat k ochraně klimatu.

Design

Jedinečný tmavý vzhled modulů Schüco ProSol TF+ je založen na jejich progresivní mnohovrstvé struktuře článků. Transparentnost sahá od úplné neprůhlednosti až po semitransparentní průhlednost, kterou lze volit v krocích od 5% do 25% transparentnosti. Okenní a fasádní prvky tak získávají atraktivní vnější plášť a přitom jsou mimořádně výkonné při produkci elektrického proudu.

Flexibilní použití

Mimořádná variabilita velikostí modulů poskytuje široké možnosti využití v oblasti fasádních plášťů. Minimální velikost jednotlivých modulů začíná u 200 x 300 mm (š x v) a sahá pak až k 2.200 x 2.600 mm. Maximální velikost spojovaných modulů činí 2.000 x 4.000 mm (š x v).

Efektivnost

Mnohovrstvý tenkovrstvý modul Schüco ProSol TF+ vykazuje výrazně lepší účinnost článků a nabízí tak podstatně vyšší solární výnos než běžné tenkovrstvé fotovoltaické moduly. Tyto energetické přednosti významně zlepšují poměr mezi cenou a výkonem.

Moderní budovy

Nová generace tenkovrstvých modulů Schüco ProSol TF+ zlepšuje energetickou bilanci moderních objektů a jejich úsporu emisí CO2 . Přetváří klasického spotřebitele energií v solární elektrárnu. Tím roste nejen hodnota objektu, ale stavebníci a investoři tak zdůrazňují svou aktivní účast na ochraně klimatu. Navíc projevují svou zodpovědnost vůči budoucím generacím.

Vysoká efektivita

Mnohovrstvý tenkovrstvý modul Schüco ProSol TF+ vykazuje výrazně lepší účinnost článků a nabízí tak podstatně vyšší solární výnos než běžné tenkovrstvé fotovoltaické moduly. Tyto energetické přednosti významně zlepšují poměr mezi cenou a výkonem.

Struktura tenkovrstvého modulu

Schüco ProSol TF+ představuje vyšší výkon a atraktivní vnější vzhled. Schüco ProSol TF+ ještě lépe využívá použitelné světelné spektrum a zvyšuje tak svou účinnost. Modul skládající se z vrstev skla, křemíku a krycí laminátové fólie přitom má minimální tloušťku pouhých 8 mm. Čelní sklo je opatřeno 1) transparentní vrstvou (TCO, Transparent Conductive Oxide), která společně s kontaktní vrstvou elektricky propojuje vrstvy křemíku produkující elektrický proud..
Výsledkem je neobyčejně homogenní vzhled

Proud vzniká transformací slunečního záření v obou křemičitých vrstvách, jedné z 2) amorfního (a-Si:H) a druhé z 3) mikrokrystalického křemíku (µc-Si:H). Obě vrstvy společně využívají výrazně širšího světelného spektra a vytváří tmavý vzhled. Zadní sklo, čelní sklo a elektricky účinné tenké vrstvy vytváří – společně se speciální krycí 4) laminátovou fólií (PVB) – pevný homogenní celek.

Plánování

Schüco ProSol TF+ zvyšuje architektonickou volnost u fasád vyrábějících drahocennou energii. Ať již standardizované produkty či individuální řešení: tvar, velikost, transparentnost a struktura vícevrstvé tenkovrstvé technologie otvírá nové, kreativní architektonické možnosti.


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.