XELLA vyvynula nové izolační tvárnice pro obvodové zdivo.

Ytong Multipor - materiál z říše snů

Tvárnice, která má stejné tepelně izolační schopnosti jako polystyren nebo minerální vlna - tak by se dal popsat stavební materiál budoucnosti a sen produktových manažerů většiny výrobců zdicích stavebních materiálů - Ytong Multipor.

Ytong Multipor, letošní novinka v sortimentu, znamená průlom ve vývoji tepelných izolací. Jeho tvarová stálost, vynikající paropropustnost, nehořlavost a jednoduchá aplikace nachází uplatnění všude tam, kde běžné tepelné izolanty nestačí. Kvality materiálu Ytong Multipor také potvrdilo nedávné zařazení do databáze výrobků a technologií programu Zelená úsporám.

"Ytong Multipor překonává bariéry mezi zděnými prvky a tepelnými izolanty. Desky mají podstatně delší životnost a jsou odolnější vůči mechanickému poškození, než je tomu u tradičních izolantů. Registrací produktu v Seznamu výrobků a technologií se investorům nabídla jedinečná šance čerpat dotace z programu Zelená úsporám na skutečně prémiové zateplení," říká k zařazení nového produktu Ivana Havlíčková, vedoucí marketingu společnosti Xella CZ.

Špičkové tepelně izolační vlastnosti

Ytong Multipor je extrémně vylehčený bílý pórobeton s přibližně třetinovou objemovou hmotností. Díky tomu má tepelně izolační schopnosti srovnatelné s polystyrenem nebo minerální vlnou. V kombinaci s běžným pórobetonem se tyto desky uplatňují zejména v konstrukcích obvodových stěn moderních pasivních domů.

"Již delší dobu nabízíme našim zákazníkům ucelený systém tří variant obvodových stěn pro různé kategorie úsporných domů. Největší zájem je tradičně o stěny pro úsporné domy, roste zájem investorů o stěny pro nízkoenergetické domy, pasivní varianta byla doposud spíše výjimečně používanou konstrukcí. Uvidíme, zda státní subvence přinesou nějaký obrat," komentuje chování investorů Ivana Havlíčková.
Obvodové stěny z materiálu Ytong Multipor jsou na první pohled k nerozeznání od běžného zdiva, jsou stejně silné, pevné i únosné, mají ale d

vaapůlkrát lepší izolační vlastnosti. Na rozdíl od běžně používaných stěn se zateplovacím systémem je souvrství s Multiporem difusně otevřenou stěnou, která netrpí kondenzací vodní páry a optimálně dýchá. Díky tomu je celá stěna trvanlivá a zajišťuje mimořádné kvality vnitřního prostředí staveb. Ytong Multipor nachází uplatnění také v rekonstrukcích a modernizacích bytových nebo občanských staveb, kde se uplatňují i jeho jedinečné požárně izolační schopnosti.

Na výrobek Ytong Multipor vsadil i významný dodavatel zateplení v České republice, společnost Baumit, která jako jediná v ČR vlastní evropský certifikát ETA na zateplovací systém, jehož součástí jsou tepelně izolační desky Ytong Multipor Tento kontaktní zateplovací systém (ETICS) má obchodní název Baumit Multipor a je zařazen do Seznamu výrobků a technologií programu Zelená úsporám.

YTONG P1,8-300 - nejlehčí tvárnice s nejlepší izolací na trhu

Výrobce pórobetonu Ytong, společnost Xella CZ, zavádí do prodeje významnou novinku - tvárnici P1,8-300. Jde o nejlehčí a zároveň nejlépe tepelně izolující zdicí materiál na současném trhu. Díky těmto vlastnostem je novinka určena především pro nástavby bytových a rodinných domů a pro výplňové obvodové stěny vysokopodlažních skeletových staveb.

"Našim technologům se podařilo udělat další krok v dlouhodobém procesu zlepšování vlastností pórobetonu a vyvinout bezkonkurenčně nejlehčí superizolační materiál, který si stále zachovává vlastnosti masivního zdiva," komentuje novinku vedoucí marketingu výrobce Ytongu Ivana Havlíčková.

Pórobeton Ytong P1,8-300 s objemovou hmotností 300 kg/m3 je v současnosti bezkonkurenčně nejlehčím zdicím materiálem na stavebním trhu. Jeho tepelněizolační schopnosti (? = 0,08 W/mK) překonávají možnosti všech zdicích materiálů a blíží se para­metrům tepelných izolací. Tloušťka tvárnic pouhých 375 mm umožňuje konstruovat štíhlé stěny, které i bez dodatečného zateplení splňují nízkoenergetické standardy. Dostatečná pevnost materiálu i jedinečné stavebně fyzikální a hygienické parametry předurčují tvárnice Ytong P1,8-300 především k použití pro nástavby bytových a rodinných domů a pro výplňové obvodové stěny vysokopodlažních skeletových staveb.

Pro nejjednodušší nástavby domů

Vysoká tepelná izolace a nízká hmotnost tvárnic při minimální tloušťce stěny se plně uplatní zejména u nástaveb a přístaveb starších panelových i historických domů. Nástavby minimálně zatíží konstrukční systém domu a přitom vytváří plnohodnotné zděné prostory bez tepelných mostů. Dostatečná pevnost zdiva v tlaku přitom umožňuje statické využití stěn na­příklad pro podepření střešních konstrukcí. V případě vysokých zatížení je možné zdivo elegantně kombinovat s únosnějšími třídami pórobetonu Ytong nebo s akustickými vá­penopískovými tvárnicemi Silka od stejného výrobce.

Tím, že u izolačních tvárnic P1,8-300 od­padá potřeba vnějšího zateplení, se výrazně zjednodušuje projektování i samotná stavba. Nové zdivo je možné plynule navázat na stávající obvodové stěny a jednoduše napojit i povrchové fasádní úpravy.
Ideální materiál na vysokopodlažní skeletové stavby

Dalším ideálním využitím tvárnice P1,8-300 jsou obvodové stěny skeletových vy­sokopodlažních domů, u kterých se znovu uplatní jejich vyvážená kombinace nízké hmotnosti a výjimečných hodnot tepelné izolace. Obvodová stěna z Ytongu P1,8-300 má i bez dodatečného zateplení téměř dvojnásobný tepelný od­por, než vyžadují současné normy pro bytové a občanské stavby.

Nízkoenergetický standard stavby se projeví v jejím zvýšeném komfortu i v minimálních nákladech na vytápění. Při výstavbě navíc do­chází k úsporám zastavěného prostoru i ke zjednodušení dopravy a manipulace s mate­riálem. Značné prostředky při výstavbě šetří také vyšší rychlost zdění a výjimečná produktivita práce.

 


zdroj: www.xella.cz


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.