Společnost ABB, s.r.o. rozšířila sortiment o produkty s novým designem (future® linear) a produkty technicky vyspělé (waveline).

 

 

Nový design

V souladu s moderními trendy v oblasti interiérů je rozšířena nabídka designů ABB o liniově jednoduchý až prostě hranatý design – future® linear.

Vypínač ABBJedná se o řadu s kompletní přístrojovou vybaveností jak v oblasti mechanických přístrojů, tak elektroniky. Z výrobního hlediska jsou použity 3 druhy technologií, a to plastové výlisky, nástřik plastu metalickou barvou a opláštění plastické hmoty ušlechtilou ocelí. Velký vliv na designový vzhled mají rámečky. U future linear mají klasický čtvercový tvar o rozměru 81 x 81 mm ve variantách jedno- až pětinásobný.

Výběr je ze šesti barevných, resp. materiálových provedení: studio bílá, slonová kost, světle šedá, antracitová, hliníková stříbrná a ušlechtilá ocel. U provedení ocel u je povrch upraven tak, aby nezanechával otisk prstů, což je jeden z hlavních problémů moderního "nerez" provedení.

 

Waveline - kontrola zavřených oken

Kontrolazavřených oken  ABBNový produkt elektroinstalace ABB, který poskytne rychlou a přehlednou informaci o poloze okenních klik. Z domova budete odcházet klidněji, když si jediným pohledem zkontrolujete, že jsou všechna okna zavřená.

Systém WaveLINE se skládá ze tří základních komponentů:

  • snímač polohy kliky s radiofrekvenčním vysílačem
  • indikační jednotka s radiofrekvenčním přijímačem, s krytem pro manuálního ovládání silové části
  • silová část (spínač nebo stmívač)
U každého okna se mezi rám a kliku namontuje snímač WaveLINE se zabudovaným vysílačem, jenž rozlišuje tři polohy kliky a tuto informaci bezdrátově vysílá. Je napájen z baterie, která je součástí dodávky spolu s veškerými dalšími díly potřebnými pro instalaci.
Informace o poloze kliky vysílaná snímačem se zobrazuje na přehledném displeji indikační jednotky, který je tvořen čtyřmi trojbarevnými svítivými (LE) diodami. Ke každé LE diodě lze přiřadit až osm snímačů s vysílačem. Tak je možné kontrolovat buď jednotlivá okna, nebo celé místnosti, podlaží, příp. celý dům. Při zobrazení na displeji má prioritu nejméně nepříznivý stav:
  • zelená – všechna okna příslušné skupiny jsou zavřená
  • žlutá – alespoň jedno okno ve skupině je pootevřené
  • červená – nejméně jedno okno ze skupiny je otevřené
Nejvhodnější umístění indikační jednotky je vedle hlavních dveří, kde také často bývá nainstalován spínač osvětlení. V takovém případě se spínač nahradí přístrojem univerzálního relé WaveLINE, resp. přístrojem univerzálního stmívače WaveLINE. Po doplnění indikační jednotky WaveLINE budete mít uživatel okamžitou informaci o stavu oken a bude moci stiskem krytu spínat nebo stmívat původní svítidlo.

 


zdroj: www.abb-epj.cz

 


| Sdílet: | | Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštevnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.